Jakub Imramovský: Nejmladší krev našeho teamu

Jakub Imramovský: Nejmladší krev našeho teamu

Nejmladším článkem našeho teamu Craness je Kuba Imramovský, kterému se právem říká "Rok a půl." I přes to, že už jezdí dobu o něco delší, tuto přezdívku si vysloužil právem. Jaký byl začátek jeho cesty ke skateboardingu nebo co ho dokáže nakopnout a odhodlat se jít do všeho po hlavě? Poznejte ho blíž skrz tento rozhovor.

Autor: Daniel Dujsík

Čau Kubo, kdo jsi zač a jak dlouho už vlastně jezdíš? 

Čau, jmenuju se Jakub Imramovský a narodil jsem se 9. 5. 2001 v Praze. Můj skejtový život začal v roce 2017, kdy jsem na internetu viděl video, jak kluci jezdí. Řekl jsem si, že by bylo super zkusit to taky. A tak se taky stalo. 

Co jsi dělal před skateboardingem? Jde vidět, že máš v sobě obrovské nasazení. Jak bys ho srovnal s ostatními sporty? 

Ke sportu jsem měl odjakživa blízko a rodiče mě k němu vedli už od malička. Dříve jsem hrával basketbal. Problém byl v tom, že je to týmový sport. Já se totiž snažil a dával jsem všemu 150%, ale tak to bohužel nefungovalo úplně u všech. Proto jsem se rozhodl zkusit něco individuálnějšího a nejideálnější cestou mi přišel skateboarding.

Jaké byly tvé začátky?

Začínal jsem jezdit ve skateparku ve Strašnicích, což bylo nejbližší místo k ježdění. Ze začátku to žádná sranda nebyla, ale vždycky jsem si říkal, že všechno přijde a chce to jen čas a trpělivost. Tak jsem se postupně začal učit triky a byl jsem ochotnej tomu věnovat všechen čas a energii, abych se ho naučil.

Jsi jeden z mladší nové generace skejtrů, kteří by stěží znali staré legendární videa, pokud tedy nejsi skate nerd. Na čem jsi vyrůstal ty?

Vlastně ani nevím, jestli se dá říct, že jsem na určitých videích vyrostl, protože jsem začal jezdit dost pozdě. Ale jedno ze zásadních videí pro mě bylo Black Rabbit od Davida Chvátala, kde jsem vlastně sledoval kluky, se kterýma jezdím teď, což je strašně super.

V jakém skateparku jezdíš nejraději? Jsi skateparková krysa a nebo tě baví i street?

Mezi mé nejoblíbenější skateparky patří Vysoplaza, Maxspace a skatepark na Babě. Baví mě jak park, tak street, takže to mám tak 50 na 50. V budoucnu mám v plánu natočit i nějaký street part.

Všichni tě znají jako člověka, který má neustále v uších airpody. Co ti nejčastěji hraje za pecky?

Při skejtování mi poslech hudby hodně pomáhá. Nejraději poslouchám rap, grime a drill. Díky tomu se dokážu hecovat a zlepšovat. Nedokážu si představit život bez hudby.

Jaký je tvůj setup?

Můj komplet se skládá z desky 8.125 medium concave, koleček Bones STF V2 a trucků Independent Hollow. 

Co tě nejvíc motivuje a dokáže nakopnout k tomu zkusit těžký trik, který jsi nikdy předtím nezkoušel? Z videí jde vidět, že strach není tvůj nepřítel.

Full send je věc, kterou se řídím od začátku, co jsem začal jezdit. Občas je dobrý nepřemýšlet a poslat to tam. A strach? Je potřeba se reálně zamyslet nad tím, co se může a nemůže stát a jaký je reálný riziko, že se něco stane. Je taky třeba přijmout to, že skateboarding může občas bolet. Tak to prostě je. Jednou odcházíte šťastní, že jste se naučili novej trik a podruhé rozbití a zklamaní. Nejdůležitější je se nevzdávat a pořád jít dál.

 

Celý život máš ještě před sebou. Čeho bys chtěl v životě dosáhnout? Ať už jde o skate nebo ne. Máš plány do budoucna?

Rád bych se posunul někam dál. Momentálně mám v plánu odjet někam pryč a jezdit, co to půjde. Zároveň mě baví i závodit a tak bych se rád vydal i tou závodní cestou. Určitě bych chtěl žít někde v Kalifornii a jen jezdit. To je sen každýho skejťáka.