Pověsit svojí desku zvládne každý, je to velmi jednoduché a pokud máte vše po ruce, budete mít za 15 minut hotovo.
Zároveň je úplně jedno jestli máte zbrusu novou skate desku s krásným designem, kterou chcete použít jako dekoraci nebo jestli zvolíte už použitou. Deska nemusí být dokonalá, stačí když na ní máte hezké vzpomínky, jako třeba první vrácený kickflip nebo vyhraný závod a proto si přece zaslouží vystavit.

Co budete potřebovat?

  • skate desku
  • metr
  • vlasec
  • natloukací háček do zdi
  • kladivo
  • tužka
  • nůžky

Kam desku pověsit?

V první řadě je potřeba vybrat vhodné místo pro zavěšení. To si musí každý určit sám dle svých možností a preferencí. Ideální je použít metr, kterým si vyměříte vzdálenost a nespoléhat se pouze na váš odhad. Tužkou si pak vyznačíte bod kam následně připevníte háček.
Pokud máte v plánu do budoucna vystavit více než 1 desku, je vhodné si to pořádně dopředu promyslet a proměřit. Zkrátka počítat s tím, že se v prostoru kam umístíte svojí první desku budou nacházet i další, tak aby vám to dobře vycházelo.

Jaký háček použít?

Ideální variantou je nalepovací hřebík, který udrží až 3 kg. Vyhnete se tak vrtání a zatloukání háčků do zdi. Prodávají se v balení po 2 ks a vychází zhruba na 100,- Kč.

Pokud byste však trvali na použítí kladívka, můžeme doporučit tzv. “natloukací háčky”, bývají v balení po 5ks a stojí cca 30,- Kč. Najdete je v každém železářství nebo hobby-marketu. Výhodou je, že se vyhnete vrtání do zdi, stačí vám pouze kladívko.

Jaká je ideální délka vlasce?

Poté musíte ustřihnout vlasec (cca 50 cm), který provléknete 2 dírkami, kde za normálních okolností bývají šroubky, které drží trucky. Nejlepší je zvolit 2 nižší protilehlé dírky, protože se pak deska lépe věší. Vlasec potom pořádně zauzlujte a případné zbytky odstřihněte. Ideální délka vlasce od středu dírek k háčku je asi 10 cm, klidně si to můžete na desce vyznačit tužkou a stejnou vzdálenost použít i v případě, kdy budete chtít pověsit další desku.

Crane Skate Supply

CRANE SKATE SUPPLY