V České Lípě již delší dobu usilují o nový skatepark a vypadá to, že by se ho místní mohli dočkat co nevidět. Původní skatepark z roku 2005 už totiž neodopovídá současným trendům a je v poměrně špatném technickém stavu.

Skatepark Česká Lípa - starý

Návrh nového skateparku vypadá naprosto skvěle, postaralo se o něj známé pražské U/U Studio, které stojí za velice povedým skateparkem v Řeporyjích, který byl nedavno otevřen a má velice pozitivní ohlasy. Pokud vše proběhne dle plánu, měl by skatepark o rozloze 1850 m2 vzniknout mezi areálem základní školy Špičák a protihlukovou stěnou ulice Purkyňova.

Skatepark Česká Lípa - mapa

Celé sportoviště bude údajně rozdělené na dvě části, ta větší bude sloužit jako skatepark a na té menší by se mělo nacházet sportoviště na trénování parkůru. Nemusíte mít však žádné obavy, tyto 2 části budou oddělené zelení, aby si návštěvníci vzájemně nepřekáželi. V celém areálu také proběhne instalace nového osvětlení, takže by dle všeho mělo jít jezdit i v noci. Při navrhování skateparku se počítalo i s pořádáním skejtových závodů nebo menších kulturních akcí.

Skatepark Česká Lípa - návrh

Komentáře

Jaroslav Škorpil řekl:

Bohužel se skatepark možná stavět nebude protože to mělo být hotové už v roce 2022 a teď je polovina roku 2023 a stále to není

Zanechte komentář

Crane Skate Supply

CRANE SKATE SUPPLY